Як вибрати мотоциклетне взуття

Спеціальна мотоциклетна взуття — неодмінний елемент мотоекіпіровкі справжнього мотоцикліста.  Мотоциклетна взуття значно покращує впевненість і безпеку в русі, а так само забезпечує необхідний захист у надзвичайних ситуаціях.

Починаючи розповідь про те, як правильно вибирати мотоциклетну взуття, слід описати які типи мотоциклетної взуття існують:

Туристические бутсы1.  — Це бутси, які зазвичай виконані в хорошому дизайнерському виконанні та з дуже комфортабельних матеріалів.

У туристичних бутсах встановлені основні щитки для захисту ніг, але їх не так багато, як, наприклад, на гоночних мотоциклетних черевиках.

Туристичні мотоциклетні бутси використовуються більшістю мотоциклістів і, звичайно, мають основні конструктивні особливості враховують їх використання мотоциклістами.

Гоночные мотоциклетные бутсы2. Гоночні мотоциклетні бутси — це спеціалізовані мотоциклетні бутси.  Такі бутси посилені вставками в місцях найбільшого навантаження.  Їх висота і форма підібрані так, щоб повністю захистити ногу і ступню мотоцикліста з усіх боків.

 Гоночні бутси спроектовані з урахуванням того, щоб захистити гонщика не тільки при русі мотоцикла, але й поза його (особливо — при падінні, що в мото-гонках зовсім не рідкість).  Особливо така взуття важлива для учасників позашляхових мото-гонок, де падіння, не обмежується «лише ковзанням по треков», а виливається в «виконання більш складних піруетів».

Укороченные бутсы3. Укорочені бутси — це полегшена версія туристичних мотоциклетних бутсів.  Тут коротше верхня частина і зроблена вона, найчастіше, з більш м’якого матеріалу.

Зазвичай такі бутси мають менше конструктивних особливостей, ніж два попередні типи мотоциклетної взуття і, звичайно, використовуються для «повсякденних поїздок» на мотоциклі не подразумевающих додаткових ризиків.

Мотоциклетные ботинки 4. Мотоциклетні черевики — це альтернативне рішення, для тих, кому не подобається носити мотоциклетні бутси.

 Мотоциклетні черевики так само зручні не тільки для їзди на мотоциклі, але і для простої ходьби.

 Вони, звичайно ж мають конструктивні особливості враховують їх використання для поїздки на мотоциклі: виготовлені з водонепроникного матеріалу, мають рухому верхню частину і міцну конструкцію.

Далі, що слід знати, при виборі мотоциклетної взуття, це основні характеристики якими ця взуття має:

 • Конструкція верху. Вибирайте таку мотоциклетну взуття яка, як мінімум, закривала б Ваші щиколотки.  Це дасть Вам дві переваги: ??по-перше, звичайно ж, буде захищена Ваша кісточка, по-друге — Ваша нога, в цьому випадку, стає більш посиленою і, таким чином, більш підготовленою до того, що може статися з мотоциклом у надзвичайній ситуації.
  Так само важливо, щоб верхня секція бутса мала захисну оболонку.  Верхня частина може бути закріплена спереду, в задній частині, у п’яти, в шкарпетці і кісточці.  На деяких мотоциклетних бутсах ви можете самостійно робити регулювання положення — такий варіант захисту, звичайно ж, буде більш кращим в плані комфорту та безпеки.
  На легких мотоциклетних черевиках головне перевірити їх стійкість до зустрічного повітряного потоку і хороше облягання ноги.
 • Конструкція стопи — в гарній конструкції стопи важливі дві речі:

  1. Важливо, щоб бутса щільно охоплювала кісточку і п’яту — це перешкоджає підйому п’ятки і додає зручності в поїздці.
  2. Бажано, щоб мотоциклетний черевик мав рухому частину.  І це просто необхідно, якщо планується використання бутсів в різних положеннях ноги.

  Хоча, треба визнати, що не всім мотоциклістам це «життєво необхідно».

 • Конструкція підошви — надійна підошва це те, що необхідно навіть при ходьбі пішки, а при їзді на мотоциклі — підошва повинна бути в рази надійніше.
   Мотоциклетні черевики повинні мати каблук на підошві — каблук допоможе Вам легко утримувати свою ногу на підніжці мотоцикла.
   А при русі мотоциклетний черевик повинен забезпечити Вам надійну опору і в грязі, і у воді, і в піску, і в маслі.  Тверда підошва необхідна і для «перевірки дороги» (що дає краще відчуття дороги і додаткову впевненість під час руху).
 • Матеріал мотоциклетної взуття — в основному, мотоциклетна взуття робиться з шкіри, з посиленням «в місцях підвищених навантажень».  Шкіра може бути комбінованою з різними видами матеріалів (наприклад, Gor-Tex) збільшують повітропроникність.  Підошва, зазвичай, робиться з твердої гуми.  А носок, кісточка, п’ята і гомілку, найчастіше, мають додатковий захист з кевлара.  Сучасна мотоциклетна взуття може бути дуже складним і високо-технологічним виробом.

Інший важливий момент в мотоциклетної взуття — застібання і розстібання. Мотоциклетна взуття повинна або мати спеціальні застібки (наприклад, системи Velcro) або спеціальну шнурівку.  Якщо це шнурівка — переконайтеся, що шнурки не зайво довгі і / або знаходяться досить високо, щоб бути схованими під штанами — буде «крані неприємно», якщо під час руху шнурки потраплять на рухомі частини мотоцикла або зачепляться за що-небудь.

Повітропроникність (вентиляція) мотоциклетної взуття так само вкрай важлива.  Це необхідно для того, щоб захиститися від високої температури двигуна і вихлопної системи мотоцикла.  Переконайтеся, що обрані Вами бутси або черевики мають таку систему вентиляції.  Для цього в мотоциклетної взуття використовується спеціальний матеріал (Gore-tex, або подібний йому), який дозволяє вашим ногам «дихати», при цьому залишаючись водонепроникним.  До речі, гарна шкіра так само володіє описаними властивостями.

Водонепроникна мотоциклетна взуття буде більш кращою.  Це просто дуже зручно … більш комфортно, коли Ваші ноги в воді, а Ви цього не помічаєте.  Рекомендуємо Вам вибирати саме водостійку мотоциклетну взуття.

До речі, через деякий час використання, матеріал взуття може почати втрачати вологозахисні властивості.  Взуття Мара, починає видавати запахи і вже не так ефективна в захисті від води.  І якщо навіть після того, як Ви помиєте її — вологостійкість матеріалу не відновлюється (при тому, що зовні взуття виглядає добре) — в цьому випадку допомагають тільки спеціальні засоби догляду для мотоциклетної взуття …

Призначення мотоциклетного взуття. Вище ми описали різновиди мотоциклетної взуття і не просто так — важливо, перед покупкою, визначитися — як Ви збираєтеся використовувати це взуття.  Чи збираєтеся Ви не тільки їздити в ній на мотоциклі, але ходити всюди?  Або Ви будете носити мотоциклетну взуття тільки під час поїздки?  — Подумайте про це перш, ніж ви почати свій вибір.

Є багато моделей мотоциклетної взуття, яка добре виглядає, відмінно підходить для їзди і, ніби як, добре виглядають для «ходьби пішки».  Але треба мати на увазі, що добротна і міцна обивь для їзди, може виявитися не такою міцною (не пристосованою) для повсякденної ходьби.

Так само не можна стверджувати, що є «супер-мотоциклетна взуття» яка підійде кожному мотоциклісту, для будь-якого стилю їзди … — добре подумайте від те як і де Ви збираєтеся носити це взуття.

Безпосередньо при покупці мотоциклетної взуття:

 1. Виберіть те поєднання комфорту, безпеки та стилю, яке Вам необхідно.
 2. Уважно вивчіть якість охоплення п’яти і щиколотки, а так само міцність захисних матеріалів.
 3. Приміряйте вподобану Вам взуття, але «не зациклюйтеся на одному» — спробуйте так само і інші моделі мотоциклетної взуття.
 4. Не забувайте про те, що положенні ноги при їзді на мотоциклі інше ніж в положенні стоячи (при примірці в магазині).
 5. Вивчіть керівництво виробника для цього типу мотоциклетної взуття.
 6. Не забувайте про те, що може бути важливим для вашого стилю їзди і / або режиму носіння взуття: надійний захист пальців ніг і зрушується верх, захист щиколотки і кріплення п’яти, міцна і не ковзаюча підошва, вологостійкість і гнучкість матеріалу, додаткові накладки захисту (якщо вимагається), легкість кроку.

Вдалого вибору.

<< Назад