Мотокрос

Що таке Мотокрос

Мотокрос — один з видів мотоциклетного спорту.  Мотокрос (іноді скорочують як MX або MotoX) — стиль катання на мотоциклі по бездоріжжю або спеціальним закільцьованим трасах.

У мотокросі замкнута траса має грунтове покриття, зазвичай з додатковими перешкодами у вигляді природних або спеціально насипаних гірок, трамплінів, поворотів.


Трохи з історії

Перша у світі гонка з мотокросу пройшла в Кемберлі в 1924 р. Назва «Мотокрос» склалося зі слів «Motorcycle» (англ. «мотоцикл») і «Cross Country» (англ. «захід місцевість»).

Поступово назву стали скорочувати до MX.  Траси мотокросу зазвичай досить довгі (1.5-3 км) і включають природні перешкоди з різними варіаціями спеціально створених трамплінів і інших рукотворних елементів.


Суперкрос

Розрізняють мотокрос на природних або штучних трасах.  Суперкрос, як різновид мотокросу — це гонки на рукотворної трасі, зазвичай невеликої довжини з великою кількістю трамплінів і поворотів, побудована на стадіонах (іноді в закритих приміщеннях).  Через розміру траси, в мотокросі зазвичай бере участь 40 гонщиків, а в Суперкросі — близько 25.  Гонки бувають різні за тривалістю, зазвичай вимірюються за часом плюс 1-2 кола.  Гран Прі (GP) або Чемпіонат Америки (Pro AMA) проходять зазвичай протягом 30 хвилин + 2 кола.  Аматорські ж гонки зазвичай займають набагато менше, близько 10 хвилин.  Коли призначений час настає, людина на фініші сигналить гонщикам що залишився один (або два) кола, і потім гонка закінчується помахом картатого прапора.

Мотоцикли

Мотоцикли для мотокросу зазвичай мають одноциліндрові двигуни робочим об’ємом від 49 cc до 550cc.

Саме основне відмінність у кросових мотоциклах чи мають вони двотактний двигун (2Т) або чотиритактний (4Т).  Кросові мотоцикли мають длинноходную підвіску, для здійснення великих стрибків і катання на великій швидкості по різній місцевості.  Така підвіска перетворила мотокрос з простого катання по складних ландшафтам в те, що є зараз — шалені стрибки і величезні трампліни, які раніше були неможливі.  Щоб знизити вагу мотоцикла (зазвичай він коливається від 80 до 120кг), такі речі як спідометри, фари, підставки, електростартери і т. п. були видалені зі спортивних апаратів.  З цієї причини кросовий мотоцикл не є транспортним засобом, на ньому можна переміщатися по дорогах.  Їзда на ньому не вимагає прав.  Так само, у виготовленні деталей мотоциклів використовуються полегшені матеріали, такі як алюміній, магній або їх сплави.  Через особливості траси, кросмени проводять великий час стоячи на підніжках, і багато працюють колінами, щоб поглинати нерівності.

Супермото

Також останнім часом все більше набирає популярність ще один вид мотогонок, схожих з мотокросом — супермото, в якому об’єднані асфальтовані ділянки траси і ділянки звичайної мотокроссовой траси.

Основна відмінність мотоциклів для гонок супермото від кросових в колесах меншого діаметру (17 дюймів) з дорожнім малюнком протектора.


Для всіх бажаючих наша автомотошкола надає курс навчання їзди на кросове мотоциклі по пересіченій місцевості.

 Про вартість навчання та розклад занять ви можете дізнатися в розділі «Вартість навчання»