Як вибрати мотокуртку

Призначення хорошою мотоциклетної куртки полягає не тільки в тому … навіть не стільки в тому, щоб Ви виглядали круто (хоча це, безумовно, важливий момент), а в тому, щоб забезпечити Вам належний захист і, звичайно ж, комфорт. З даної статті Ви довідаєтеся як правильно вибрати мотокуртка, в залежності від Ваших побажань і стилю їзди.

Для початку розглянемо які основні типи мотокурток існують:

 1. Зимова мотоциклетна куртка являє собою подовжену версію річної куртки (див. п.4).  Така куртка має знімну підкладку, особливий захист від негоди, міцні застібки і високий рівень безпеки.  Мотоциклетні куртки такого типу найбільш дорогі.
 2. Куртка з захистом від дощу, як випливає з її назви, володіє особливою вологостійкістю.  Вобщем-то на цьому її захисні властивості зазвичай закінчуються — товщина такої куртки не на багато більше, тонкого шару пластика, що покриває її.  Куртка і брюки проти дощу часто об’єднуються в один комплект для того, щоб ними було зручніше користуватися під час негоди.
 3. Шкіряна мотоциклетна куртка (куртка косуха) — мабуть самий популярний тип мотоциклетних курток.  І популярні вони не стільки тому, що володіють відмінними захисними властивостями (при відповідній якості), а тому що це дуже круто.  І це навіть окрема тема — вибір «куртки косухи».
 4. Літня мотоциклетна куртка — це коротка легка куртка.  Але ступінь її захисту може варіюватися в дуже великих межах — від наявності в ній гарної твердої броні до примітивних додаткових накладок.

  Але не дивлячись на те, що така куртка призначена лише для їзди при гарній погоді — знайти якісну мото-куртку не так непросто.  Вона повинна не тільки мати гарний зовнішній вигляд і забезпечувати хороший захист, але і скроєна повинна бути особливим чином — чтоюи не ляскати на вітрі і не надуватися в кулю під час руху.

 5. Куртка з повітряною подушкою поки ще «в дивину», та й виглядає вельми незвично.

  Але цей тип мотоциклетної куртки забезпечує мотоциклісту найкращий захист у разі падіння та інших надзвичайних ситуацій.  Працює це таким чином: в мотоциклетну куртку інтегрований невеликий повітряний балон наповнений стисненим повітрям.  Цей стиснене повітря використовується для заповнення повітряної камери, яка утримує голову мотоцикліста подібно підголовника в легковому автомобілі.

  Хороша мотокуртка, в ідеалі, повинна відображати Вашу індивідуальність забезпечуючи, при цьому, комфорт і безпека.

мотокуртки

Особливість крою мотоциклетної куртки покликана забезпечити максимальну комфортабельність в русі — тобто  в тому положенні тіла, коли мотоцикліст сидить у сідлі свого «залізного коня».  Це означає, що рукава у мотоциклетної куртки повинні бути довшими, а ще краще — і з можливістю їх обертання.  Плечам мотоцикліста теж потрібно більше простору.  Враховуючи положення мотоцикліста (особливо у випадку спортбайка) так само необхідно і збільшене покриття спини.  Застібки на мотокуртка не повинні пропускати жодного вологу, ні вітер.

Наявність хорошої підкладки у мотоциклетної куртки забезпечить більший рівень комфорту в тривалій дорозі.

Матеріали з яких виготовляються мотоциклетні куртки можна розділити на два типи: шкіряні і не шкіряні.  Матеріал для не шкіряних мотокурток — це найчастіше кордюр від Dupont, який є особливим видом нейлону і має міцність до 1000 ден (це дуже висока міцність, звичайний одяг, приміром, має міцність ~ 500 ден).

Усередині мотокуртка нейлон використовується як водостійкий матеріал.  Якщо матеріал підкладки не буде «дихати», то мотоцикліст, перебуваючи в куртці, швидко перегріється.  Найбільш дорогі матеріали — водонепроникні, але воздухопроницаемые.Некоторые мотоциклетні куртки мають знімну підкладку (наприклад зимова).  Якщо у мотоциклетної куртки є така підкладка, то упевніться, що вона надійно кріпиться в усіх місцях, інакше вона буде скручуватися і вискакувати кожен раз, коли ви будете знімати цю куртку.

Одне з приємних доповнень мотокуртка — це утеплююча підкладка на шию.  Під час поїздки мотоциклісту часто доводиться повертати шию — дивитися через плече, дивитися в дзеркала і т.д.  Хороша захист шиї потрібна хоча б для того, щоб її «не надуло» і «не натерло».

Також використовується і великий утеплювач для шиї.  Бажано придбати такий утеплювач, але саме з наявністю захисту від вітру.

Кишені мотоциклетної куртки — річ важлива (в мотоциклі, на відміну від автомобіля, немає місткого бардачка і купи «відсіків для дріб’язку).  Чим більше кишень — тим краще (головне в них самому не заплутатися).  А, хоча б один, внутрішня кишеня — просто життєво необхідний мотоциклісту, і краще якщо він буде водостійким — тоді внем можна буде спокійно зберігати документи та ін цінні речі.

До речі, якщо зовнішні кишені не можуть бути закриті — вони зовсім марні.  Пояснювати «чому?» — Думаю не треба.  Просто переконайтеся, що всі кишені куртки можуть бути надійно закриті.  А якщо вони будуть мати невеликий розріз на блискавці — плюс в плані захисту від вологи (дощу).

Застібання мотоциклетної куртки — з вигляду справа звичайна — але це зовсім не так.  Не треба забувати, що це «мотоциклетна куртка», а не «куртка для прогулянок з пікінес у дворі».  У нашому випадку на на застібку куртки діють великі навантаження, у вигляді: дощу, сильних поривів вітру та інших природних факторів.  Тому «просто блискавка» тут не годиться, тут потрібно щось більш серйозне …

Перевірте, щоб у «застібки-блискавки» була захисна смуга матеріалу ззаду або перед «блискавкою», то це робить мотоциклетну куртку менш «продувається», більш «вологостійкої» і більш теплою.  До речі у «застібок-блискавок» є перевага — їх можна використовувати в рукавичках і уникнути хлопків тканини на вітрі.

Додаткові накладки в місцях підвищеного навантаження — це не розкіш і не «елемент дизайну» — це необхідність.  Накладки розташовуються на колінах, плечах і спині.  Зроблені вони з матеріалу куртки або з іншого (більш міцного) матеріалу, наприклад кевлара.  Або сама накладка може бути з кевлара, а для для її «маскування» може покрита матеріалом куртки.  Вельми бажано мати і захист спини.

Застібки так само важливий елемент мотоциклетної куртки.  Вони покликані забезпечити краще облягання курткою — шиї, манжетів на руках, на поясі і в стегнах.  Ця корисно в холод, дощ, і для захисту від коливальних рухів матеріалу куртки.  Якщо ж обрана мотоциклетна куртка не має таких можливостей ущільнення, то упевніться, що матеріал або шкіра куртки, при русі, не схильні до маховим коливанням.

Світловідбиваючий матеріал курки.  Основна причина ДТП за участю мотоциклів — це, те, що інший водій не бачив мотоцикліста!  Переконайтеся, що на вибраній Вами мотоциклетної куртці присутні елементи із світлоповертального матеріалу або вона має дуже яскравий колір (наприклад на більшості курток Харлей Девідсон прикріплена помаранчева смуга).

Повітропроникність куртки.  Так — мотоциклетна куртка повинна захищати від вітру, але, в той же час, вона повинна володіти хорошою вентиляцією.  Особливо це стає актуальним у жарку погоду — коли важливо, щоб на куртці були присутні грамотно розташовані вентиляційні отвори, які позбавлять Вас від необхідності розстібати всю мотоциклетну куртку.  Найбільш часто зустрічається місце для розташування вентиляційних «застібок-блискавок» — це щілини в куртці в районі передпліччя.

Для збереження вологозахисних властивостей мотоциклетної куртки необхідні спеціальні засоби для догляду за тканиною …

Ціна мотоциклетної куртки.  Якщо слідувати всім нашим рекомендаціям у виборі мотоциклетної Куртні, то не важко помітити, що хороша мотоциклетна куртка — добре стоїть.  Так — високоякісні мотоциклетні куртки робляться з використанням дорогих технологій, тому і різниця в ціні між «простими і дешевими» і «хорошими і дорогими» куртками стає все більше.

Але запитайте себе, як часто ви користуєтеся мотоциклетної курткою і протягом якого часу?  Візьміть ціну куртки і розділіть на цей час — вийдуть не такі вже й великі гроші, з розрахункового на день поїздки.

Або візьміть і розділіть ціну на кількість кілометрів, яке ви проїдете.  Вийде мізерна плата за кожен кілометр дороги … але скільки при цьому коштує ваша безпека?  Тому не варто вестися на дешеві куртки — наслідки можуть бути дорожче …

Безпосередньо при покупці мотоциклетної куртки:

 • Упевніться, що довжина рукавів достатня з урахуванням посадки в мотоциклі.
 • Перевірте що в плечах достатньо місця для вільного руху.
 • Застебніть куртку в талії і стегнах — вам повинно бути зручно.
 • Переконайтеся в тому, що куртка закриває зап’ястя і шию.
 • Переконайтеся, що матеріал куртки не провисає, створюючи складки які можуть коливатися на вітрі.
 • Перевірте чи зручно і правильно розташовані додаткові накладки.
 • Чи є у куртки необхідні вам особливості (кишені, вентиляція тощо).
 • Не виглядає на вас ця куртка мішкуватою.

 

 

<< Назад